CQWW CW contest 2016 – CN2R

CN2RV pondělí 21.listopadu ráno se sešla skupina radioamatérů na letišti v Praze. Postupně se scházejí Jirka OK1RI, Vítek OK5MM, Vláďa OK1NY, Martin OK1HGM a Karel OK1JKT. Po nástupu do letadla začínáme pouť do Casablanky. Večer přistáváme na letišti u Casablanky a povyzvednutí auta se přesouváme do QTH Jima W7EJ. Cestou je vidět silná bouřka nad Casablankou, po příjezdu se jdeme přivítat s Jimem. Po té se jdeme ubytovat do naší přechodné rezidence kde ještě probíráme co bude zapotřebí během dalších dnů udělat. Předpověď počasí nevěstí nic dobrého a tak s obavami jdeme spát.
4SQ - 80m Druhý den ráno po snídani jdeme připravovat a začít stavbu antén pro dolní pásma. Podle předpokladu práce přerušuje déšť, ale pomalu se daří postupně rozměřit a postavit 4SQ pro 80m pásmo. Poté i 4SQ pro 40m pásmo včetně radiálů včetně koaxů a ovládacích kabelů. Mezi tím ještě Jirka s Vláďou jedou nakoupit proviant.
4SQ - 40m V dalších dnech ještě stavíme 5 x beverage do různých směrů, Jim W7EJ s Vláďou řeší krabičky pro beverage a další věci pro ovládání antén a další technické problémy. Ve čtvrtek je téměř vše hotovo až na pár drobností které doděláváme ráno v pátek. Večer Jirka jede pro Norka OM6NM na letiště a tak už budeme kompletní. V pátek večer před závodem, ještě taktická porada a jdeme relaxovat. Jim s Jirkou ještě připravili časový rozpis pro jednotlivá pásma a v sobotu 00 utc může závod začít. Během závodu se objevilo několik problémů s technikou, které trochu snížili konečné score. Samozřejmě zabojovala příroda, po měsíci se opakovala situace z SSB části kde sluneční činnost ovlivnila závod i když ne v takové míře jako před měsícem. A také několik lijáků včetně silné bouřky se silným větrem. Je konec závodu a tak jdeme se podělit o dojmy, poté spát protože v pondělí ráno musíme některé antény zbalit. Musíme spěchat protože v úterý v 03:00 musíme vyrazit na letiště k cestě zpět domů.
RAW scorePokud dostanu od ostatních nějaké postřehy budu později přidávat na web. Předběžné výsledky jsou na 3830scores / RAW score je na CQWW DX contest.

Karel – OK1JKT