VHF 2018

2. subregionální závod 2018

Tento rok začala jarní sezona z Lesné trochu později.
Náš první závod: Tým ve složení vylomené zápěstí (únor březen), odstranění slepáku operace kýly (jaro, klid až 3 měsíce), umělý kloub (doufáme že vše bude co nejdříve OK) a Vašek OK1VVT toho moc letos postavit a spravit nestihl. Někdy v březnu jsme zjistili že tcvr IC756PROIII a transv. DB6NT vůbec neposlouchá ani nevysilá, odvoz k lékaři OK1CF se povedl (TNX!!) avšak závada se neprojevila, tudíž odvezení zpět na kopec, instalace a vše kupodivu OK 🙂 K antenám, 4 single ant – v 50m nefunkčni indikace (radši netočíme, max+- par stupňů), 21m se netočí pro jistotu vůbec (zcela vytuhlé ložisko, pracujeme na opravách) a 2 krátké antény: 1. v podstatě opět fixní směr 200 až 160 stupňů a 2. také 8. el točící se a indikujicí směr v 13 m. Pozitivní před začátkem závodu je, že alespoň něco „jede“ Výsledek zde již vidíte, děkuji všem za OK1KIM za QSO a doufám o PD opět naslyšenou. Závodu se aktivně účastnili 1DSX a 1VVT, pasivněji já 1HGM. Na kopci se též mihli další HAMs kteří se věnovali „svým“ BANDům (opravám, zkoušením, instalací nových prvků atd…)
….. Předběžné výsledky na VKVZavody.

Za OK1KIM sepsal Martin OK1HGM

3. subregional – Polní den 2018

PD 2018: po druhém subru jsme si 14 dní vydechli a pak se pustili do oprav.
Průserové věci jako vytuhlé ložisko a nefunkční indikace točení se nám povedlo odstranit, jmenovitě Jarda DSX ložisko vyléčil během dvou víkendů a pomohl nám (VVT a HGM) natáhnout do 50m nově ovládací kabel pro rotátor. Poté se musela doladit indikace rotátoru což se povedlo. Tolik k věcem které se povedli.
Horší byl telefonát víkend před PD od Jardy OK1DSX, kdy mi bylo sděleno že měl chuť na buřty rozdělal si na Lesné oheň a nohou přerazil prkno aby mohl přiložit. Doslova řekl : tvl je to v pitchi mam neco s kotníkem, výsledek kotník měsíc v sádře a vidina PD mimo realitu. Na kopci jsme se tudíž potkali v pátek na večer ve třech lidech – já, Vašek OK1VVT a Karel OK1JKT.
Bylo teplo, bezvětří tak jsme dali do vzduchu (4m nad zem) ještě 14el. Všechny antény jsou designem OK1RI. Co tedy bylo: v 50m 19el., v 4m 8el., zhruba v 13m 8el, ve 20m 19el. a narychlo zbudovaná 14el. Večer jsme popravili jednu lahev whisky během fotbalu na MS a zhruba kolem půlnoci zalehli.
K vlastnímu závodu: Karel se věnoval pouze 10 GHz. Před závodem o PDM Vašek rozdal několik bodů (všem stanicím které slyšel) ze svého pracoviště které používá jako remote.
Taktéž tomu bylo i s pár QSO na OL4A během PD na 70cm a 23cm.
Jelikož jsme byli na 2m jenom 2 tak jsme domluvili strategii pravidelného střídání které se v podstatě na minutu dodrželo až do konce. Ze začátku závodu jsem měl pocit že to nějak nejde, ale během druhé hodiny zalogován ODX z G tuším 1050km, který byl za pozdějšího otevření ještě o cca 20km překonán. Podmínky na západ super avšak opět mezi 250-290stupni rušení po celém
BANDu chvílemi i S5 na smetru (pouze zvednutý šum), bylo to od nějaké stanice která šla kolem půlnoci spát a vstala k ránu, nedařilo se zjistit 🙁
Celkově s výsledkem pochopitelně spokojenost, výsledek a LOG ke stažení na moravanech.
Na Lesné se mihl i Ivo OK1FRI s rodinou a Honza OK1VCO.

Martin – OK1HGM