CQWW SSB contest 2016 – CN2R

CN2R  Pomalu se blíží dva velké krátkovlnné závody CQWW DX contest, tento měsíc SSB část. Během předchozích dnů Jirka OK1RI spolu s Petrem OK1FFU připravili materiál pro antény který bude potřeba přesunout do Casablanky v Maroku. Ve středu 19. října brzy ráno se přesouvám k Jirkovi OK1RI do Prahy naložit a připravit se na cestu autem směr Casablanka (čeká nás cesta dlouhá cca 3350km). Po nezbytné přípravě se vydáváme na cestu k hranicím Německa přes Francii a Španělsko, do Algeciras na jihu Španělska a poté trajektem do Ceuty na severu Maroka. První den jsme urazili cca 1250 km, po nočním odpočinku jsme se posunuli o dalších asi 1360 km dál do Španělska. V pátek ráno odjíždíme zdolat posledních cca 750 km vyrážíme do Algeciras kde nakujeme něco zásob a naloďujeme se na trajekt do Ceuty.Algeciras V Ceutě za vydatné pomoci Henry EA9GW překračujeme hranici do Maroka. Velice mile nás překvapila rychlost s jakou Maročané zprovoznili novou dálnici Rabat – Casablanka, ještě v březnu byla cesta přes Rabat rozkopaná.   V pátek 21. října navečer už jsme v Casablance u Jima W7EJ (@CN2R). Po přivítání ještě dlouho do noci diskutujeme o všem možném.
Yagi 20+15 m / 10m  V sobotu ráno už spolu s Jirkou začínáme montovat antény pro 20+15 m a 10 m, které se budou istalovat místo starých pro inband. Ještě mezi tím v Casablance nakupujeme proviant.
V neděli pokračujeme na anténách a odpoledne jedeme na letiště vyzvednout Vaška OK1VVT a Jirku OK1DO. Po návratu do QTH se kluci zapojují do práce na anténách a přípravy radiálů pro 80 a 40 m 4SQ.
V pondělí poslední úpravy na anténě pro 20+15 m pásmo. Jim a Ibrahim demontují starou anténu a později odpoledne jde nová anténa nahoru. Utahaní ale spokojeni jdeme večeřet, poklábosit o všem možném a pak spát protože na druhý den nás čeká spousta práce.
Úterý ráno přesouváme anténu pro 10 m a poměrně rychle jde také nahoru. Odpoledne jsme se pustili do stavby 4SQ 40m, kromě napájení máme také hotovo. Bohužel se objevila závada na druhém stožáru a tak zítra budeme muset opravovat. Navečer Jirka odjel pro Petra OK1FFU na letiště a nazpáteční cestě ještě dokoupit pár věcí a jídlo.
Středa ráno, po snídani pokračujeme v práci na anténách. Jim s pomocníky dokončuje beverage, a roztahují napájecí kabely a pracuje na ovládání antén. Závadu po delší době zvládáme opravit a tak připravujeme stavbu 4SQ pro 80m a večer ještě rozplétáme dráty pro radiály. Jirka ještě večer odjíždí na letiště pro Norka OM6NM. Vašek připravuje anténu pro 70cm pásmo k nějakým pokusům na EME.
Vašek OK1VVT EME 70cm CN2R  Ve čtvrtek brzy ráno Vašek na 70cm EME dělal OK1DFC a HB9Q. S Vaškem doděláváme poslední radiály pro 80m 4SQ a ostatní staví 4SQ vertikály. Jim dodělává připojení kabelů na inbandech, v podstatě je hotovo. Ale pak se objevuje závada a tak ještě večer se pracuje na jejím odstranění. Mezi tím ještě Jirka odjíždí pro Zdenka OK1DSZ.
Pátek před závodem je vše hotovo, jen Vašek ráno se pokouší udělat ještě nějaké EME spojení na 70cm, nakonec se ještě podaří QSO s UA3PTW. Dopoledne se ještě dolaďuje pár drobností a Jim připravuje rozpis do závodu. Je stále horko a tak většina z nás si čte zprávy z domova a klábosíme o všem možném.CN2R CQWW DX contest SSB 2016   Před závodem přichází kalamita, jeden z nás měl tak silné střevní potíže a prakticky pro první polovinu závodu byl nepoužitelný. Pár problémů se během závodu vyskytlo, ale vše se dalo vyřešit během relativně krátké doby i když to pár spojení ubralo.
  Druhý den závodu to odnesl druhý člen týmu a tak byl také mimo hru. V pondělí po závodě bourání a úklid, poté první z nás odlétají domů.Alpy Zbytek odlétá druhý den brzy ráno, jen nastala komplikace pro Jirku a tak musel řešit problém na místě!
Předběžné výsledky na serveru 3830scores a v rubrice KV-zavody/hf-2016/

Karel – OK1JKT

PS. M/2 RAW score CQ World Wide DX Contest.

Karel – OK1JKT